Minęło już kilka dni od czasu, gdy Targi Clean Expo Poland dobiegły końca. Można by rzec, że kurz już opadł, jednak emocje wciąż nam towarzyszą, a to dlatego, że to wydarzenie było niesamowite! Teraz nadszedł moment, abyśmy przybliżyli wam to wydarzenie z naszej perspektywy.

Pierwsze i kolejne wrażenia

Na miejsce dotarliśmy dzień przed wydarzeniem. Nasze stoisko miało być mocno rozbudowane i należało zająć się tym odpowiednio wcześnie. Jednak dopiero początek targów przyniósł ze sobą największe emocje. To był moment, w którym poczuliśmy prawdziwą adrenalinę i determinację do działania.

Mieliśmy do zaprezentowania szeroki wachlarz asortymentu, a każde z urządzeń zasługiwało na należyte przedstawienie zainteresowanemu. Jednak to rozmówcy byli naszym priorytetem. Chcieliśmy możliwie, jak najlepiej, zaspokoić ich ciekawość i odpowiadać wyczerpująco na zadawane pytania.

Jak zorganizowaliśmy to, aby zadbać o wszystkich? Podzieliliśmy się odpowiedzialnością według posiadanych kompetencji. Ponadto, w strefach specjalistycznych, w każdej chwili mogliśmy, liczyć na swoje wzajemne wsparcie. Oprócz tego każdy z nas starał się oprowadzić zainteresowaną osobę po całym stoisku, aby ta mogła poznać wszelkie nowinki, które przygotowaliśmy.

A za kulisami?

Jak wiadomo, takie targi to doskonała okazja do spotkań. Nie tylko mieliśmy szansę na integrację w gronie własnego zespołu. Dodatkową i ogromną wartością, były spotkania z koleżankami i kolegami z branży. Wymiana doświadczeń jest wartością samą w sobie. Co więcej, wspólne kolacje wspomagały integrację branżową, bo należy pamiętać, że jesteśmy konkurentami, ale też partnerami.

Ranking produktów

Co prawda, wcale nie ogłaszaliśmy żadnych rankingów. Jednak, jak to w życiu bywa, w drodze rozmów i dyskusji, wyłoniło nam się Top 5, czyli lista urządzeń budzących największe zainteresowanie wśród odwiedzających.

Zatem przedstawiamy nasze gwiazdy (kolejność całkowicie przypadkowa):

  1. Phantas – jest to maszyna, która wykorzystuje przełomowy algorytm planowania trasy. Robot samodzielnie sprawdza czystość pobliskich powierzchni i podejmuje decyzje o czyszczeniu obszarów, na których wykryte zostały plamy lub zabrudzenia. Już w pierwszym cyklu pracy Phantas automatycznie nawiguje po wybranym obszarze i samodzielnie tworzy semantyczną mapę. W dynamicznie zmieniającym się środowisku Phantas samodzielnie ustala swoja lokalizacje i aktualizuje mapę w czasie rzeczywistym. Integracja wielu czujników pozwala robotowi na trójwymiarowa percepcje środowiska, co znacznie wzbogaca jego wiedze o otoczeniu.
  2. Kastellkart T2 – jest to innowacyjne urządzenie do zbierania śmieci oraz zanieczyszczeń luźnych z wszelkiego typu posadzek twardych.
  3. Kastellmop Mini – jest to innowacyjna szorowarka o kompaktowej konstrukcji, charakteryzująca się dużą zwrotnością, która zastępuje klasycznego mopa z wiadrem, zapewniając dużo większą wydajność i jakość sprzątania.

Kastellmop Mini stanowi idealne połączenie zwrotności, mobilności i elastyczności tradycyjnego mopa podłogowego z wydajnością szorowarki przemysłowej, pozwalając użytkownikowi sprzątać do 500m²/h.

Sprzątanie podłogi w trudno dostępnych miejscach nie stanowi przeszkody dla KASTELLMOP MINI. Dzięki swojej konstrukcji oraz optymalnej wadze istniej możliwość sterowania maszyną w zakresie 360º.

  1. Kastellmop MIDI PRO – jest to innowacyjne urządzenie czyszcząco-myjące o kompaktowej konstrukcji, dzięki której zyskuje na zwrotności, zapewniając dużą wydajność i zwiększając jakość sprzątania. Wystarczy, że przed przystąpieniem do użytkowania maszyny usuniesz z posadzki luźne zabrudzenia lub przedmioty, które mogą zmniejszyć skuteczność zbierania mogące spowodować zatkanie systemu odprowadzania brudnej wody. Tak przygotowana posadzka jest gotowa do mycia.
  2. C – ESCATEQ – to system czyszczenia schodów ruchomych, dzięki któremu utrzymanie w czystości schodów ruchomych przyjdzie z niezwykłą łatwością. Pojedynczy cykl czyszczenia zajmuje od 2 do 4 minut. Wystarczą dwa przejazdy schodów, aby uzyskać efekt doskonałej czystości.
    Inwestując w system C – ESCATEQ przyczynisz się do ograniczenia kosztów napraw, ponieważ gromadzące się zabrudzenia są nierzadką przyczyną awarii. Ponadto, częstsze mycie schodów ruchomych zmniejsza koszty pojedynczego cyklu ich czyszczenia, co sprzyja oszczędności.

Dodatkowo, już całkowicie poza rankingami, duże zainteresowanie budził prezentowany przez nas Avatar. Ania, bo tak nazwaliśmy nasz Avatar, niezależnie od naszego zespołu, kierowała zainteresowanych do odpowiednich grup produktów, które spełniały kryteria potrzeb pytającego. Wchodziła w interakcje, co budziło zarówno zdziwienie, jak i zachwyt. Nie da się ukryć, że ta nowinka technologiczna mogła stanowić niezwykłą niespodziankę dla odwiedzających nasze stoisko.

Czy warto brać udział w targach?

Odpowiedzieliśmy na niezliczoną ilość pytań dotyczących doprecyzowania danych technicznych i/lub specyfikacji produktu, co jasno pokazywało, jak wielkie zainteresowanie budzi wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie utrzymania czystości. Mogliśmy również wysłuchać wielu pochwał, które odnosiły się do naszego stoiska, a nie da się ukryć, że tak ciepłe słowa utwierdzały nas w tym, że było warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Przygotowania do targów trwały wiele tygodni i włożyliśmy w to mnóstwo pracy i wysiłku. Jednak każda godzina spędzona na przygotowaniach była tego absolutnie warta. Były to intensywne dni, w czasie których mogliśmy poznać niezliczoną ilość niezwykłych ludzi, którzy – tak samo, jak my, fascynują się najnowszymi technologiami mającymi realny wpływ na usprawnienie procesów utrzymania czystości.