ZAMIATARKI PRZEMYSŁOWE

Zamiatarka przemysłowa to specjalne urządzenie sprzątające, którego zadaniem jest gromadzenie zanieczyszczeń i pyłów, zbierających się w takich miejscach, jak hale produkcyjne, place, parkingi, przejścia podziemne, a także wszędzie tam, gdzie przeprowadzane były remonty i renowacje. Czym powinny cechować się dobre zamiatarki przemysłowe? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ich temat.

Zamiatarki – rodzaje i działanie

Zamiatarki przemysłowe dzielą się ogólnie na dwa rodzaje: walcowe oraz szczotkowe. Powszechniej spotyka się te drugie i to od nich wypada zacząć. Zamiatarka szczotkowa ma dość prostą zasadę działania: umieszczone w dolnej części urządzenia szczotki obracają się w trakcie jazdy urządzenia, zgarniając z podłoża zanieczyszczenia. Zamiatarka przemysłowa tym różni się od zwykłej, że dodatkowo ma w szczotkach specjalny system, który służy odsysaniu napotkanych pyłów. Są one przesyłane do pojemnika na zabrudzenia, który zazwyczaj znajduje się w tylnej części zamiatarki.

Ponieważ zbiornik jest szczelny, pozwala to na uniknięcie bezpośredniego kontaktu człowieka z zabrudzeniami i znacznie podnosi nie tylko komfort, ale również higienę pracy. Szczotka w zamiatarce ma długie i elastyczne włosie, co umożliwia wymiatanie pyłów i kurzu nawet spomiędzy niewielkich szczelin, doskonale sprawdza się także przy ścianach i załomach. Każda zamiatarka bez problemu powinna sobie poradzić nie tylko z pyłem, ale również piaskiem, żwirem, drobnymi elementami – ogólnie każdym zanieczyszczeniem, które może powstać podczas prac remontowych i wszystkim tym, co można przynieść do wnętrza na podeszwie butów.

Zamiatarka walcowa ma takie same zadanie do wykonania, różnią się jednak środki, którymi tego dokonuje. Tu szczotka w formie walca znajduje się nie pod, ale przed maszyną. Rozwiązanie to jest stosowane przy zadaniach bardziej wymagających, jak oczyszczenie terenu ze śniegu, większych osadów itp. Zasada działania takiej maszyny jest bardzo podobna do przemysłowej, różnią się jednak rozwiązania techniczne.

Zamiatarka autonomiczna – na czym polega jej działanie?

Zamiatarka przemysłowa samojezdna, czyli automatyczna, to po prostu zamiatarka, która działa samoczynnie i nie wymaga interwencji ani nadzoru człowieka. Jest doskonałym rozwiązaniem w miejscach, w których szybko zbierają się zanieczyszczenia lub chce się zachować czystość całej powierzchni podczas jej jednoczesnej eksploatacji. Dlatego właśnie zamiatarki przemysłowe można często spotkać w galeriach handlowych oraz obiektach takich, jak hale sportowe czy galerie handlowe.

Niezależnie od tego, czy będzie to autonomiczna zamiatarka walcowa, czy zamiatarka szczotkowa, jej zastosowanie jest znacznym usprawnieniem pracy – pozwala odciążyć osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości danego obiektu. Maszyna oczyści wyznaczony teren samoczynnie, a najbardziej zaawansowane model potrafią także samoczynnie opróżniać zbiorniki z zebranymi zanieczyszczeniami.

Ile kosztuje zamiatarka automatyczna?

Tutaj, niestety, nie da udzielić się jednoznacznej, uniwersalnej odpowiedzi. O koszcie decyduje bowiem to, jak wykonana jest i co potrafi dana zamiatarka. Cena jest czymś, na co składają się materiały wykonania, gabaryty urządzenia, zastosowane technologie oraz dodatkowe możliwości. A tutaj wśród zamiatarek spotykamy olbrzymią różnorodność. Nie można się spodziewać, że duża maszyna z wieloma funkcjami będzie kosztować tyle samo, co mała zamiatarka. Cena pomiędzy tymi dwoma maszynami może być znacząca.

Jeśli cenisz sobie wysoką jakość w rozsądnej cenie, warto polecić w takiej sytuacji maszyny zamiatające firmy Kastell. Producent ten specjalizuje się w produkcji autonomicznych urządzeń czyszczących, co obejmuje również zamiatarki. Wyróżniają się na tle konkurencji bardzo zaawansowanymi rozwiązaniami, które pozytywie wpływają na komfort oraz wydajność czyszczenia powierzchni.

Warto również dodać, że wszystkie urządzenia Kastell dostępne są w niezwykle przystępnych cenach, co jest kolejnym wyróżnikiem oferty tej firmy. Dlatego sprawdź ją już dzisiaj i ułatw sobie życie nowoczesnymi maszynami czyszczącymi!