Szorowarki

Szorowarka to urządzenie stanowiące bardzo wygodną alternatywę dla tradycyjnego mopa. Umożliwia usuwanie z podłóg zabrudzeń, kurzu oraz pyłów. Wykorzystywana jest do tego szczotka napędzana silnikiem znajdującym się w głowicy urządzenia lub specjalny pad czyszczący.

Zaleta szorowarki to możliwość stosowania na różnego rodzaju nawierzchniach – można się nią posługiwać zarówno na betonie, jak i płytkach ceramicznych, a nawet marmurze. Szczotka umożliwia dokładne czyszczenie nie tylko powierzchni płaskich, ale także nierównych – włosie dociera nawet do niewielkich szczelin.

Szorowarki do podłóg – praktyczna pomoc

Szorowarki są urządzeniami, które pomogą w utrzymaniu czystości w wielu różnego rodzaju obiektach. Dlatego szorowarka do podłogi będzie praktyczną pomocą w sklepie, centrum handlowym, hotelu, obiekcie sportowym, a także takich miejscach jak banki, przychodnie itp. Jej używanie zapewnia bezpieczną i higieniczną pracę, minimalizując kontakt osoby czyszczącej z bakteriami oraz wirusami.

Szorowarki do podłóg występują w różnych rozmiarach – w tym kompaktowych. Wszystkie szorowarki polerki, niezależnie od gabarytów, łączą dwie cechy wspólne, którymi są zwrotność i mobilność. Każda szorowarka jest urządzeniem poręcznym, łatwym w obsłudze oraz niezwykle wydajnym. Szczotka urządzenia obraca się ponad sto razy na minutę, co pozwala na usunięcie nawet zabrudzenia, które mocno przywarło do posadzki.

Każda szorowarka do mycia podłóg ma w swojej specyfikacji podane, jaką ilość m2 jest w stanie obsłużyć w ciągu godziny. Dzięki temu można dobrać odpowiedni model do planowanego wykorzystania. Szorowarka do posadzek ma dwa zbiorniki – czystej oraz brudnej wody. Co istotne – zaawansowane rozwiązania pozwalają na ekonomiczne wykorzystanie wody oraz detergentów, dzięki czemu szorowarki przemysłowe zapewniają optymalne wykorzystanie środków czystości.

Czym powinna cechować się dobra szorowarka?

Szorowarka powinna być jak najbardziej użyteczna, a więc warto zwracać uwagę na możliwości oferowane przez poszczególne modele. Dobra szorowarka do podłóg powinna mieć możliwość sterowania w zakresie 360°, co pozwoli na dotarcie do wszystkich zakamarków. Istotna jest szybkość obrotów na minutę (RPM) – im większa, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że taka szorowarka do podłóg poradzi sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami.

Szorowarki akumulatorowe umożliwiają wygodne czyszczenie powierzchni wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego lub nie można używać przedłużaczy. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, jak taka polerka (szorowarka) długo może pracować na jednym ładowaniu. Im dłużej – tym większą powierzchnię da się oczyścić bez konieczności podpinania szorowarki do podłóg do zasilania.

Kolejna rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę przed zakupem szorowarki, to ilość dostępnych trybów pracy. Pozwalają one dopasować prędkość obracania się szczotki do podłoża oraz zakresu sprzątania. Szorowarka przemysłowa z kilkoma trybami pracy umożliwi usuwanie zarówno niewielkich, jak i większych zanieczyszczeń.

W ofercie Kastell Robotics znajdują się nie tylko szorowarki prowadzone ręcznie, ale także autonomiczne. Taka szorowarka polerka wykonuje swoje zadania samoczynnie, a interakcja z człowiekiem ograniczona jest do minimum. To wygodne rozwiązanie, jeśli szuka się redukcji kosztów i chce ograniczyć ilość personelu odpowiedzialnego za utrzymywanie porządku w obiektach. Wygodne zarządzenie takim urządzeniem umożliwia dedykowana aplikacja.

Szorowarki do posadzek – ile kosztują?

Szorowarki do posadzek to urządzenia nowoczesne, wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz zaawansowanych podzespołów elektronicznych. Pomimo tego ich ceny są przystępne, dzięki czemu stają się opłacalną i praktyczną inwestycją wszędzie tam, gdzie czystość i estetyka podłoża pełni istotne znaczenie. A jakie są konkretnie koszty za szorowarki do podłóg? Ceny zależą od konkretnego modelu i składają się na nie takie elementy, jak: moc silnika, pojemność akumulatora, wielkość zbiorników na wodę itp.

Szorowaka do podłogi – czy warto?

Czysta, estetyczna powierzchnia to nie tylko wizualne podniesienie walorów danego miejsca, ale także pozytywny wpływ na higienę osób w nim przebywających. I to właśnie zapewni szorowarka do podłóg. Cena za takie urządzenie jest stosunkowo niewielka w porównaniu z wygodą oraz wydajnością, jakie daje.

Jeśli chcesz zapewnić sobie najlepszej jakości urządzenie tego typu, wybierz model od Kastell Robotics. W ofercie tej firmy znajduje się niejedna nowoczesna szorowarka. Cena może Cię pozytywnie zaskoczyć!