MASZYNY CZYSZCZĄCE KASTELL ROBOTICS

Maszyna czyszcząca to praktyczne rozwiązanie w miejscach, gdzie powierzchnia podłogi jest większa niż 50m2, co sprawia, że utrzymanie jej w należytym stanie zwykłymi sposobami (czyli mycie mopem itp.) może być czasochłonne. Maszyna do czyszczenia podłóg nie tylko skraca czas potrzebny na czyszczenie podłoża, ale również zapewnia maksymalną wydajność tej czynności.

Maszyny czyszczące do podłóg – co musisz o nich wiedzieć?

Maszyny czyszczące, sprzątające powierzchnie, najczęściej spotyka się w galeriach handlowych. Można również zobaczyć maszyny czyszczące sklep wielkopowierzchcniowy. Ale znajdują zastosowanie nie tylko w handlu. Maszyna czyszcząca do podłóg to urządzenie niezbędne do utrzymania czystości posadzek również na halach wystawienniczych i sportowych, w szpitalach, hotelach, magazynach, a nawet jednostkach wojskowych. Ich zastosowanie umożliwia znacznie szybszą pracę przy usuwaniu z podłóg śmieci i zabrudzeń. Każda maszyna do czyszczenia oferowana przez Kastell Robotics to urządzenie na wskroś nowoczesne, wyposażone w szereg technologii umożliwiających autonomiczne działanie oraz gwarantujących wysoką wydajność.

Nowoczesna maszyna czyszcząca posiada akumulator, pozwalający na co najmniej kilka godzin pracy bez konieczności ładowania. Maszyny czyszczące z najmocniejszymi bateriami mogą działać nawet 6-8 godzin bez przerwy! Ponadto niektóre autonomiczne maszyny czyszczące podłogi są tak zaawansowane, że gdy poziom naładowania akumulatora spada do pewnej określonej wartości, samoczynnie wracają do bazy i dokują się do ładowarki. Dzięki temu nie trzeba sprawdzać osobiście stanu naładowania akumulatora maszyny – ani nawet o tym pamiętać!

Jeśli chodzi o możliwości, jakie mają maszyny do czyszczenia podłóg, tutaj można znaleźć modele sprzątające na sucho i na mokro. Maszyny do czyszczenia na sucho wyposażone są w silniki dające siłę ssania umożliwiającą skuteczne wciągnięcie pyłów, piasków oraz drobnych śmieci z podłóg. Ponieważ są wyposażone w wysokiej klasy czujniki bezpieczeństwa i zaawansowany system nawigacji (oparty o sztuczną inteligencję), można osiągnąć najwyższą wydajność zamiatania. Ich zaletą jest także możliwość samoczynnego opróżniania wbudowanego pojemnika ze śmieciami.

Maszyna czyszcząco szorująca to maszyna do czyszczenia podłogi na mokro. Zaawansowane modele są wyposażone w szereg rozwiązań technologicznych, dzięki którym posadzki są nie tylko oczyszczone z zabrudzeń, ale również idealnie wymyte. Tego typu maszyny do czyszczenia posadzek mają wbudowany zbiornik na wodę, a dzięki systemowi filtracji zużywają ją w sposób optymalny – pobierają do czyszczenia dokładnie tyle, ile potrzebują. Pozwala to na wydajne, a zarazem ekonomiczne czyszczenie.

Maszyny do czyszczenia – jak wybrać model dla siebie?

Przede wszystkim należy zdecydować, czy będzie potrzebna zwykła maszyna czyszcząca, czy myjąca podłogę? Nie wszędzie sprawdzi się ten drugi model – maszyny czyszczące na sucho doskonale sprawdzą się na placach przed magazynami, a także w innych miejscach pod gołym niebem, które są naturalnie obmywane przez deszcze. Maszyny czyszczące do podłóg z funkcją mycia to z kolei rozwiązanie doskonale pasujące do sklepów wielkopowierzchniowych, hal sportowych i obiektów o dużych powierzchniach. Ogólnie mówiąc – wszędzie tam, gdzie posadzka ma prezentować się czysto i schludnie, bez plam, zacieków i innych nieestetycznych zabrudzeń.

Kolejny wybór wiąże się z określeniem, jaką powierzchnię będzie się czyścić? Maszyny do czyszczenia podłóg mają w swych specyfikacjach podaną wydajność czyszczenia. Jest ona określana w m2 na godzinę. Na przykład jeśli potrzebna maszyna do czyszczenia posadzek do powierzchni wynoszącej 1000 m2, wówczas nie musisz kupować modelu potrafiącego oczyścić w godzinę powierzchnię o wielkości 3000 m2, a wystarczy taki, który w takim czasie jest w stanie obsłużyć powierzchnię 1200 m2.

Dlaczego warto kupić maszynę czyszczącą?

Maszyny do czyszczenia to dla właścicieli lub osób zarządzających obiektem niezwykle opłacalna inwestycja. Ich zastosowanie umożliwia zredukowanie liczby osób niezbędnych do czynności konserwacyjno-porządkowych. Maszyna do czyszczenia posadzek nie tylko usuwa śmieci, ale także różnorakie zabrudzenia z cieczy, smarów i olejów, pozwalając na utrzymanie powierzchni w doskonałej kondycji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, w tym sensorów i czujników ultradźwiękowych, omijają zarówno ludzi, jak i przeszkody. Dlatego można korzystać z nich nawet w miejscach, gdzie panuje ruch.

Maszyny czyszczące w ofercie Kastell Robotics wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów oraz elementów elektronicznych, co gwarantuje ich długą i bezawaryjną eksploatację. A ponieważ za wszystkie maszyny do czyszczenia podłóg cena jest bardzo przystępna, stają się one inwestycją wartą rozważenia. Zastanawiasz się, jakie są koszty za maszyny czyszczące? Ceny na pewno mile Cię zaskoczą!

Dlatego już dzisiaj skontaktuj się z Kastell Robotics i porozmawiaj na temat najlepszych maszyn dla Twoich obiektów!