Szczotki

Szczotki walcowe

Szczotki walcowe charakteryzują się szerokim wachlarzem zastosowań. Przede wszystkim wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i skutecznie usunąć zabrudzenia lub pozostałości po opadach atmosferycznych. Dlatego też szczotki walcowe są kluczowym elementem niemal każdej zamiatarki ulicznej, lotniskowej lub maszyny sprzątającej powierzchnie zamknięte. Właściwie dobrany, wysokiej jakości materiał oraz forma nabicia szczotki walcowej decydują o jej żywotności i efektywności pracy.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki talerzowe

Szczotki talerzowe – jeden z kluczowych produktów znajdujących się w naszej ofercie, stosowane są przede wszystkim w zamiatarkach ulicznych. Szczotki talerzowe naszej firmy to produkty najwyższej jakości, ich standard często przewyższa oryginały  dystrybutorów maszyn. Dzięki elastycznej linii produkcyjnej, wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie przygotować szczotki talerzowe do każdej dostępnej na rynku zamiatarki ulicznej, maszyny czyszczącej  oraz szorowarki (polerki) jednotarczowej. Nowoczesny park maszynowy oraz cyfrowe biuro projektowe pozwalają nam również tworzyć produkty pod specjalne zamówienia.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki rotacyjne

Szczotki rotacyjne są powszechnie stosowane w maszynach czyszczących i szorowarkach jednotarczowych. Elastyczna i nowoczesna linia produkcyjna oraz wiedza i doświadczenie naszego działu projektowego pozwalają nam produkować wysokiej jakości szczotki o różnym włosiu, pasujące do praktycznie każdej dostępnej na rynku maszyny.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki listwowe

Szczotki listwowe charakteryzują się bardzo szerokim wachlarzem zastosowaniem. Począwszy od czyszczenia powierzchni (montowane w zamiatarkach i maszynach czyszczących), poprzez ochronę produktów w procesach przemysłowych, transporcie, aż po uszczelnianie różnego rodzaju wolnych przestrzeni (pod drzwiami, na ruchomych schodach, meblach autobusach, tramwajach itp.). Szczotki listwowe coraz częściej wykorzystywane są w celach dekoracyjnych oraz maskowaniu przestrzeni, do których konieczny jest stały dostęp oraz przez producentów kostek betonowych.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki do usuwania chwastów

Szczotki do usuwania chwastów stanowią wysoce wydajną i ekologiczną alternatywę do środków chemicznych wykorzystywanych podczas odchwaszczania chodników, placów oraz innych zarośniętych obszarów. W KASTELL posiadamy najszerszą ofertę szczotek i głowic do usuwaniach chwastów, które mogę być stosowane zarówno w zamiatarka jak również kosach spalinowych.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki wieńcowe

Szczotki wieńcowe to specjalny rodzaj szczotek wykorzystywanych w sprzątaniu mechanicznym dróg ulic, placów, lotnisk oraz w przemysłowych procesach produkcyjnych. Dzięki stosunkowo niewielkiej wadze jednostkowej, szczotki tego typu stanowię idealną podstawę do budowy bardzo szerokich zestawów czyszczących, które nie byłyby możliwe do realizacji przy wykorzystaniu tradycyjnych szczotek walcowych. Szczotki wieńcowe produkowane są na bazie metalowej lub polipropylenowej listwy, w której osadzone jest, a następnie sprasowane bądź zgrzane włosie polipropylenowe lub drut falisty. Wykorzystanie elastycznej listwy, jako bazy do nabicia, pozwala tworzyć szczotki wieńcowe o średnicach: wewnętrznej do 300 mm i zewnętrznej do 900 mm. W ofercie naszej firmy znajdują się również metalowe dystanse niezbędne do budowy zestawów.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki lotniskowe

Efektywne utrzymanie pasów startowych na lotniskach w zimie jest ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo pasażerów. Szczotki lotniskowe będące w naszej ofercie to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do czyszczenia pasa startowego, zapewniające skuteczne usuwanie śniegu i lodu z pasów startowych, a tym samym przyczyniające się w istotny sposób do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Wide sweep rings

Wide sweep rings to specjalny rodzaj szczotki walcowej, charakteryzujący się budową segmentową. Modułowy charakter szczotki sprawiają, że idealnie nadają się do tworzenia większych zestawów czyszczących, pozwalając przy tym zachować właściwości szczotki walcowej oraz czerpać korzyści związane ze swobodą rozbudowy zestawów właściwych dla szczotek wieńcowych.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder