KASTELL Systemy Szczotek

Pady do maszyn czyszczących

Posiadamy z najszerszą na polskim rynku ofertę wysokiej jakości padów czyszczących, dzięki którym można łatwo usunąć zabrudzenia z różnego rodzaju posadzek oraz powierzchni. Pady czyszczące, które oferujemy mogą pracować maszyną czyszczącą dowolnej marki. W asortymencie produktów naszej firmy proponujemy pady: standardowe, specjalistyczne, do posadzek kamiennych, z melaminy. Poszczególne pady różnią się stopniem agresywności materiału, z którego zostały wykonane, dzięki czemu można stosować do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń. Niektóre warianty zostały przygotowane z myślą o polerowaniu powierzchni jak również czyszczeniu wykładzin i dywanów metodą kapsułkowania.

Sprawdź w sklepie Pobierz folder

Szczotki walcowe

Szczotki walcowe charakteryzują się szerokim wachlarzem zastosowań. Przede wszystkim wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i skutecznie usunąć zabrudzenia lub pozostałości po opadach atmosferycznych. Dlatego też szczotki walcowe są kluczowym elementem niemal każdej zamiatarki ulicznej, lotniskowej lub maszyny sprzątającej powierzchnie zamknięte. Właściwie dobrany, wysokiej jakości materiał oraz forma nabicia szczotki walcowej decydują o jej żywotności i efektywności pracy.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki talerzowe

Szczotki talerzowe – jeden z kluczowych produktów znajdujących się w naszej ofercie, stosowane są przede wszystkim w zamiatarkach ulicznych. Szczotki talerzowe naszej firmy to produkty najwyższej jakości, ich standard często przewyższa oryginały  dystrybutorów maszyn. Dzięki elastycznej linii produkcyjnej, wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie przygotować szczotki talerzowe do każdej dostępnej na rynku zamiatarki ulicznej, maszyny czyszczącej  oraz szorowarki (polerki) jednotarczowej. Nowoczesny park maszynowy oraz cyfrowe biuro projektowe pozwalają nam również tworzyć produkty pod specjalne zamówienia.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki rotacyjne

Szczotki rotacyjne są powszechnie stosowane w maszynach czyszczących i szorowarkach jednotarczowych. Elastyczna i nowoczesna linia produkcyjna oraz wiedza i doświadczenie naszego działu projektowego pozwalają nam produkować wysokiej jakości szczotki o różnym włosiu, pasujące do praktycznie każdej dostępnej na rynku maszyny.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki listwowe

Szczotki listwowe charakteryzują się bardzo szerokim wachlarzem zastosowaniem. Począwszy od czyszczenia powierzchni (montowane w zamiatarkach i maszynach czyszczących), poprzez ochronę produktów w procesach przemysłowych, transporcie, aż po uszczelnianie różnego rodzaju wolnych przestrzeni (pod drzwiami, na ruchomych schodach, meblach autobusach, tramwajach itp.). Szczotki listwowe coraz częściej wykorzystywane są w celach dekoracyjnych oraz maskowaniu przestrzeni, do których konieczny jest stały dostęp oraz przez producentów kostek betonowych.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki do usuwania chwastów

Szczotki do usuwania chwastów stanowią wysoce wydajną i ekologiczną alternatywę do środków chemicznych wykorzystywanych podczas odchwaszczania chodników, placów oraz innych zarośniętych obszarów. W KASTELL posiadamy najszerszą ofertę szczotek i głowic do usuwaniach chwastów, które mogę być stosowane zarówno w zamiatarka jak również kosach spalinowych.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki wieńcowe

Szczotki wieńcowe to specjalny rodzaj szczotek wykorzystywanych w sprzątaniu mechanicznym dróg ulic, placów, lotnisk oraz w przemysłowych procesach produkcyjnych. Dzięki stosunkowo niewielkiej wadze jednostkowej, szczotki tego typu stanowię idealną podstawę do budowy bardzo szerokich zestawów czyszczących, które nie byłyby możliwe do realizacji przy wykorzystaniu tradycyjnych szczotek walcowych. Szczotki wieńcowe produkowane są na bazie metalowej lub polipropylenowej listwy, w której osadzone jest, a następnie sprasowane bądź zgrzane włosie polipropylenowe lub drut falisty. Wykorzystanie elastycznej listwy, jako bazy do nabicia, pozwala tworzyć szczotki wieńcowe o średnicach: wewnętrznej do 300 mm i zewnętrznej do 900 mm. W ofercie naszej firmy znajdują się również metalowe dystanse niezbędne do budowy zestawów.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Szczotki lotniskowe

Efektywne utrzymanie pasów startowych na lotniskach w zimie jest ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo pasażerów. Szczotki lotniskowe będące w naszej ofercie to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do czyszczenia pasa startowego, zapewniające skuteczne usuwanie śniegu i lodu z pasów startowych, a tym samym przyczyniające się w istotny sposób do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Wide sweep rings

Wide sweep rings to specjalny rodzaj szczotki walcowej, charakteryzujący się budową segmentową. Modułowy charakter szczotki sprawiają, że idealnie nadają się do tworzenia większych zestawów czyszczących, pozwalając przy tym zachować właściwości szczotki walcowej oraz czerpać korzyści związane ze swobodą rozbudowy zestawów właściwych dla szczotek wieńcowych.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

Gumy ściągające do ssaw i listew

Firma KASTELL jest producentem wysokiej jakości gum ściągających. W naszej stałej ofercie znajdują się gumy do praktycznie wszystkich maszyn czyszczących dostępnych na rynku.

Dzięki nowoczesnemu, sterowanemu cyfrowo parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie wyciąć gumy wg dostarczonego wzoru.

Pracujemy na materiałach naturalnych i poliuretanowych najwyższej jakości o grubości od 3 do 8 mm.

Zapytaj o ofertę Pobierz folder

SZCZOTKI PRZEMYSŁOWE / TECHNICZNE

Szczotki przemysłowe przeznaczone są do zadań specjalnych. Stosuje się je w różnego rodzaju maszynach sprzątających, używanych do czyszczenia powierzchni o różnych stopniach zabrudzenia. Istnieje kilka ich odmian, różniących się przeznaczeniem. Mamy szczotki do czyszczenia ciągów komunikacyjnych, a także usuwania wilgoci, plam ze smarów i olejów, a nawet specjalne szczotki do usuwania chwastów pojawiających się w szczelinach płyt chodnikowych. Kastell to producent szczotek przemysłowych, oferujący ich szeroki wybór. Wszystkie cechuje doskonała jakość i niezawodność w działaniu.

Szczotki do maszyn czyszczących Kastell – szeroki wybór

Kastell Robotics to firma znana na rynku przede wszystkim z szerokiej oferty maszyn sprzątających – w tym autonomicznych. Co naturalne, produkuje również szczotki do maszyn czyszczących – nie tylko własnych, ale również do wszystkich aktualnie używanych zamiatarek, szorowarek czy maszyn czyszczących. Każda szczotka przemysłowa firmy Kastell jest efektem wieloletniego doświadczenia firmy w dziedzinie projektowania oraz wdrażania innowacyjnych, nowatorskich rozwiązań w dziedzinie maszyn czyszczących.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, jest w stanie zaproponować następujące szczotki przemysłowe:

  • – listwowe – bardzo uniwersalne szczotki do maszyn czyszczących, ochrony produktów w procesach przemysłowych, a nawet uszczelniania wolnych przestrzeni i w celach dekoracyjnych;
  • – lotniskowe – szczotki zaprojektowane w celu oczyszczania pasów startowych nie tylko z zabrudzeń, ale przede wszystkim śniegu, lodu oraz innych rodzajów zmarzliny;
  • – rotacyjne – doskonały wybór do maszyn czyszczących oraz szorowarek jednotarczowych, dostępne z różnymi grubościami włosia;
  • talerzowe – polecane szczotki techniczne do zamiatarek ulicznych, szorowarek jednotarczowych oraz maszyn czyszczących;
  • – szczotki do usuwania chwastów – mają zapewnić eliminację chwastów z chodników w prosty i łatwy sposób, Kastell oferuje także wersje przeznaczone dla kos spalinowych;
  • – wieńcowe – lekkie, doskonale nadające się do tworzenia zestawów czyszczących. Pokazują swoje możliwości w sprzątaniu mechanicznym dróg, ulic, placów, lotnisk oraz w przemysłowych procesach produkcyjnych;
  • walcowe – doskonale nadające się do usuwania zanieczyszczeń naturalnych, polecane do stosowania na ulicach, w halach przemysłowych, galeriach handlowych, a także takich miejscach, jak lotniska czy perony dworcowe;
  • – wide sweep rings – segmentowa odmiana szczotek walcowych, pozwala na tworzenie większych zestawów czyszczących przy zachowaniu pełnej efektywności.

Szeroki wybór, jaki oferuje ten producent szczotek przemysłowych, sprawia, że bez problemu znajdziesz odpowiednią szczotkę do posiadanej przez siebie maszyny czyszczącej!

Szczotki przemysłowe Kastell – jakość najwyższej próby

Kastell przykłada dużą wagę do jakości swoich wyrobów. Dlatego dba o to, aby każda szczotka przemysłowa cechowała się najwyższą jakością wykonania, co przekłada się na jej okres eksploatacji oraz efektywność w codziennych zastosowaniach. Tak dobre efekty są możliwe do osiągnięcia nie tylko dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu oraz elastycznej linii produkcyjnej, ale przede wszystkim odzwierciedlają wieloletnie doświadczenie projektantów firmy.

Dlatego możesz zamówić w Kastell Robotics niestandardowe szczotki techniczne do zamiatarek, które będą ściśle dopasowane do Twoich potrzeb. Cyfrowe biuro projektowane Kastell z chęcią podejmuje się wyzwań, w których ma okazję wykorzystać swoje bogate doświadczenie w dziedzinie tworzenia szczotek przemysłowych. A w ciągłej produkcji znajdują się modele o zróżnicowanych średnicach – nawet do 900 mm.

Szczotki przemysłowe, na których się nie zawiedziesz

Kastell to producent szczotek przemysłowych, któremu warto zaufać! Jego szczotki przemysłowe cechuje doskonała jakość, a możliwość wykonania specjalnie dopasowanych do używanych przez Ciebie maszyn i potrzeb do dodatkowy atut. Dlatego już dzisiaj odwiedź jego stronę i zobacz, które szczotki z oferty zamówisz!