Firma KASTELL, lider rynku Smart Cleaning, dołączyła do grona członków Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH), największej w Polsce organizacji działającej na rzecz rozwoju centrów handlowych. Obecność KASTELL w PRCH pozwoli na podjęcie aktywnej dyskusji na temat nowych technologii i rozwiązań zapewniających utrzymanie czystości oraz zachowanie bezpieczeństwa i higieny przestrzeni handlowych, co obecnie jest jednym z kluczowych zadań całego sektora.

W wyniku trwającej pandemii kwestie utrzymania czystości w przestrzeniach handlowych i zapewnienia środków higieny stały się kluczowymi wymogami, związanymi z zachowaniem bezpieczeństwa klientów i ciągłości działania handlu. W badaniu przeprowadzonym w maju 2020 roku przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych konsumenci uznali częste sprzątanie i odkażanie za najważniejsze czynniki (66%), które zwiększają prawdopodobieństwo lub wygodę odwiedzania przez nich fizycznych przestrzeni. W dalszej kolejności respondenci wskazali wprowadzenie stacji do dezynfekcji rąk dla kupujących (62%) oraz obecność personelu noszącego rękawiczki i / lub maski (49%). Badanie przeprowadzone w podobnym czasie wśród klientów polskich centrów handlowych (Selectivv, kwiecień 2020 r.) pokazuje wprost, że dla prawie połowy Polaków najważniejszym czynnikiem, który może przyciągnąć ich do galerii handlowych jest bezpieczeństwo.

Jesteśmy świadkami żywej dyskusji na temat skutecznych sposobów utrzymania czystości w przestrzeniach handlowych, zwłaszcza w sytuacji nieprzewidywalności pandemicznej. Z odpowiedzią przychodzą nowe rozwiązania Smart Cleaning łączące technologie, urządzenia i najlepsze praktyki utrzymania czystości. Nie tylko zwiększają efektywność sprzątania, ale również umożliwiają optymalizację i kontrolę kosztów czy odciążenie personelu sprzątającego. W efekcie konsumenci, personel i zarządcy obiektów zyskują najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfort zakupów. Dołączając do PRCH, chcemy pełnić rolę doradców w kwestii utrzymania czystości i standardów sprzątania oraz dzielić się doświadczeniami w tym zakresie – podkreśla Paweł Maj, Członek Zarządu KASTELL.

Utrzymanie czystości w przestrzeni handlowej to obecnie najistotniejszy czynnik wpływający na zaufanie klientów. Ich zdrowie, komfort i wygoda to kluczowa wartość dla każdej galerii handlowej. Dołączenie ekspertów KASTELL do grona członków Polskiej Rady Centrów Handlowych wzbogaci dyskusję i wymianę praktyk na temat zachowania czystości i bezpieczeństwa obiektów w tym zakresie. Cieszy nas również, że wraz obecnością KASTELL w naszym stowarzyszeniu zyskamy wiedzę na temat nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań związanych z higieną w obiektach handlowych – mówi Krzysztof Poznański, Dyrektor Zarządzający PRCH.