PLAN HIGIENY – LOGISTYKA

POBIERZ PDF

Opis planu higieny

KASTELL Smart Cleaning to system zarządzania czystością i higieną, dedykowany m.in. zakładom logistycznym.

  1. ODKURZ powierzchnie i elementy wyposażenia zaczynając od najwyżej położonych.
  2. UMYJ i ZDEZYNFEKUJ wszystkie powierzchnie, wyposażenie, meble zaczynając od góry przechodząc ku dołowi.
  3. ZAPEWNIJ CZYSTOŚĆ i HIGIENĘ w toaletach, myj i dezynfekuj armaturę w jednym kroku.
  4. DOCZYŚĆ posadzki regularnie.
  5. ZAMIEĆ dokładnie posadzkę.
  6. UMYJ posadzkę.
  7. SERWISUJ często wszystkie obszary. Dokładny serwis skraca czas sprzątania generalnego i podnosi ogólny poziom czystości.
  8. DEZYNFEKUJ ręce.

POBIERZ PDF

Technologia

Kastell Smart Cleaning – unikatowy na polski rynek system zarządzania czystością i higieną dedykowany m.in. zakładom logistycznym.

Kastell Smart Cleaning to nie tylko linia produktowa, to kompleksowy plan higieny obejmujący wszystkie powierzchnie i pomieszczenia w obiektach. Opracowany na bazie innowacyjnych urządzeń system sprzątania, którego głównym celem jest efektywne, ekonomiczne i bezpieczne dla użytkownika utrzymanie czystości w zakładach produkcyjnych.

Powierzchnie ponadpodłogowe i wyposażenie. Czyszczenie parą łączy w sobie uniwersalność zastosowania, skuteczność z bezpieczeństwem. Sucha para zastosowana w parownicy Kastell EVO ma zdolność dogłębnej penetracji brudu, jest nie tylko nieszkodliwa dla czyszczonych materiałów, ale nie wymaga użycia detergentów, dzięki czemu czyszczenie przy jej użyciu jest ekologiczne. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość utrzymania higieny w najmniejszych zakamarkach i trudno dostępnych miejscach. W dobie zwiększonej świadomości sanitarnej dzięki zastosowaniu Kastell Evo uzyskujemy czyste i co równie ważne zdezynfekowane powierzchnie w jednym kroku.

Sprzątanie w wykorzystaniem pary dodatkowo korzystnie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniach, dzięki zdolności pary wodnej do łączenia się z cząsteczkami kurzu nie wzbija się on ponownie w powietrze. Ponadto brud jest usuwany, bez ryzyka odkładania się na powierzchniach pozostałości środków chemicznych.

Technologia ta świetnie sprawdza się zarówno w biurach jak i pomieszczeniach socjalnych.

Wytwarzane przez urządzenie wysokie ciśnienie i temperatura doskonale radzą sobie także z zanieczyszczeniami w wymagającym obszarze toalet. Duży wybór szczotek pozwala na skuteczne usuwanie brudu z armatury. Zgodnie z założeniami technologicznymi proces czyszczenia pomieszczeń sanitarnych odbywa się zaczynając od najwyżej położonych elementów lub od góry ścian, stopniowo przechodząc do niżej położonych elementów wyposażenia pomieszczeń. Ostatnim krokiem jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z posadzki. Do tego zadania przeznaczone są zamiennie mop parowy lub ergonomiczne urządzenie Kastell Mop. Użycie sprzętu z funkcją odsysania brudnej wody z podłoża gwarantuje do 60% bardziej czyste powierzchnie w porównaniu do tradycyjnych metod manualnych. Wprowadzenie planu higieny Kastell Smart Cleaning dodatkowo pozwala na kontrolowanie często pojawiających się nieprzyjemnych zapachów, gdyż największym ich źródłem są pozostałości środków chemicznych i zanieczyszczeń w fugach

Urządzenie zawiera w komplecie wiele końcówek różnego zastosowania, które w uzupełnieniu z ścierkami z mikrowłókna rozpuszczają i wchłaniają zanieczyszczenia.

Uzupełniająco do usuwania luźnych zanieczyszczeń takich jak kurz, pył czy sierść zwierząt ze wszystkich powierzchni używana jest włóknina odkurzająca DustOff. Są to jednorazowe, dwustronne arkusze pokryte specjalnym klejem, który nie pozostawia żadnych śladów na czyszczonych powierzchniach.

Największą i najbardziej obciążoną rozmaitymi zanieczyszczeniami powierzchnię hal produkcyjnych stanowi posadzka. Utrzymanie posadzek w czystości to wymagające zadanie a od ich stanu zależy bezpieczeństwo. W środowisku, gdzie szybkość pracy ma bezpośrednie przełożenie na wydajność i poziom generowanych zysków nie ma miejsca na opóźnienia i wypadki spowodowane zanieczyszczoną posadzką.

Kastell Smart Cleaning to cała flota autonomicznych maszyn do utrzymania czystości posadzek Kastell Ecobot,

gwarantująca zachowanie wysokich standardów higieny na dokładnie takim samym poziomie każdego dnia. Wszystkie urządzenia generują szczegółowe raporty swojej pracy, eliminując konieczność wielokrotnego

kontrolowania postępu prac każdego dnia. Urządzenia to w końcu przewidywalność i możliwość dostosowania procesów czyszczenia do planów produkcyjnych.

Najważniejszym krokiem w profesjonalnym sprzątaniu zwłaszcza w zakładach, gdzie produkcja generuje pył, opiłki czy inne luźne zanieczyszczenia, równocześnie bardzo istotnym w ujęciu technologicznym, jest zamiatanie posadzek. Zamiatanie posadzek nie tylko znacząco redukuje ilość kurzu. Drobinki piasku wnoszone do pomieszczeń są bardzo szkodliwe dla posadzek, powodują mikro rysy, które trwale uszkadzają powierzchnię. W tych rysach gromadzi się brud, trudny do usunięcia. W konsekwencji stosowane są coraz bardziej agresywne środki chemiczne. Jeszcze ważniejszym zadaniem w kontekście bezpieczeństwa jest usuwanie z posadzek opiłków, pyłów pochodzących z produkcji, które stanowią duże zagrożenie poślizgnięcia i w konsekwencji wypadku. Kastell Ecobot Sweep 40 to autonomiczny robot zamiatający i odkurzający wszechstronnego zastosowania.

Urządzenie wyposażone jest w szczotki talerzowe, które podmiatają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia luźne w kierunku środka maszyny aby następnie szczotka walcowa skierowała je w stronę zbiornika na nieczystości, do którego zasysane są przez wydajną turbinę. Maszyna posiada zdolność samodzielnego ładowania baterii, dzięki czemu może wrócić do swojej stacji ładowania, uzupełnić poziom energii a następnie kontynuować pracę.

Jednak do wielkich powierzchni hal produkcyjnych czy magazynowych, a także parkingów i utwardzonych terenów zewnętrznych przeznaczony jest bezkonkurencyjny Kastell Ecobot Sweep 111.

Wyposażony w te same rozwiązania technologiczne co jego mniejszy kolega Ecobot Sweep 40 dodatkowo posiada umiejętność samodzielnego opróżniania zbiornika na odpady.

Wprowadzenie autonomicznych zamiatarek do użycia redukuje konieczność częstego mycia posadzki, uwalniając personel do innych, często ograniczanych czynności jak przykładowo czyszczenie w ciasnych miejscach czy pod liniami produkcyjnymi.

Kastell Ecobot Scrub 50 i Kastell Ecobot Scrub 75 to autonomiczne maszyny szorująco zbierające. Ecobot Scrub 50 to innowacyjne urządzenie, które nie tylko samodzielnie myje wyznaczony obszar, ale dodatkowo automatycznie wykonuje czynności obsługowe takie jak ładowanie oraz opróżnianie i czyszczenie zbiornika brudnej wody i tankowanie wody czystej.

Dzięki takim zautomatyzowanym procesom, Kastell Ecobot Scrub 50 wykona zaprogramowane zadania niezależnie od człowieka. W wersji Sanitizer urządzenie dodatkowo wytwarza mgiełkę z środka dezynfekującego, która opadając na posadzkę eliminuje mikroorganizmy. Wielkość cząsteczek płynu jest optymalna aby pokryć powierzchnię jednocześnie nie pozostawiając jej mokrej.

Kastell Ecobot Scrub 75 to lider w swojej klasie. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają na umycie do 15 tyś m² na jednym pełnym naładowaniu baterii li-ion, unikatowa budowa głowicy szorującej gwarantuje pracę tuż przy ścianach, czy obrót o 270° nie pozostawiając niedoczyszczonych obszarów. Ponadto Robot ten posiada funkcje dotychczas spotykane tylko w dużych przemysłowych tradycyjnych maszynach czyszczących takie jak system filtracji brudnej wody. Dzięki czterostopniowej filtracji Ecobot Scrub 75 odzyskuje zużytą wodę do ponownego mycia, oszczędzając tym samym czas na obsługę urządzenia, wodę, ilość wytwarzanych ścieków przemysłowych, środowisko naturalne i pieniądze. Maszyna jest cały czas dostępna do pracy, gdyż posiada dwa zestawy baterii – gdy jeden zestaw jest w użyciu, drugi ładuje się – nigdy więcej czekania na naładowanie maszyny sprzątającej.

Wszystkie Ecoboty mogą komunikować się ze sobą co umożliwia im pracę w jednym obszarze bez przeszkadzania sobie, a w niecodziennych sytuacjach każdy z nich może być użyty jak standardowa maszyna czyszcząca.

Zaawansowane systemy kamer i czujników bezpieczeństwa eliminują ryzyko uszkodzeń i innych zdarzeń niezależnie czy roboty spotkają człowieka, stałe czy ruchome przeszkody.

Kastell od wielu lat jest liderem rynku w produkcji szczotek i padów do maszyn myjących co pozwala nam na wykorzystanie potencjału automatów w pełni. Eksperci Kastell są gotowi dostarczyć kompletne rozwiązania do każdego podłoża.

Automatyzacja jest przyszłością gospodarki – zaangażowanie do codziennych zadań związanych z utrzymaniem czystości robotów sprzątających to nie tylko prestiż, ale głównie gwarancja przewidywalności, systematyki, niezawodności. Uwalniając personel sprzątający do bardziej skomplikowanych technologicznie zadań uzyskujemy wyższy poziom czystości i higieny w całym obiekcie.

Uzupełnieniem planu higieny Kastell NoTouch jest gama lekkich ergonomicznych urządzeń, których zastosowanie eliminuje konieczność używania dużych i nieporęcznych wózków serwisowych.

Do prac bieżących na posadzkach w najmniejszych nawet zakątkach przeznaczyliśmy Kastell Mop – niewielkich rozmiarów, bezprzewodowe, poręczne urządzenie, które pozwala sprzątać w tradycyjny sposób bez konieczności używania wiaderek z wodą i ręcznego płukania mopa. Kastell Mop to mikro maszyna myjąca, dysponująca tymi samymi technologiami co pełnowymiarowe urządzenia, w formie mopa. Sprzątanie z użyciem tego urządzenia jest nie tylko szybkie i bardziej przyjazne użytkownikowi – to przede wszystkim wysoki poziom higieny dzięki ekstrakcji zanieczyszczonej wody z podłoża. Dodatkowo Kastell Mop posiada kółka, na których po podniesieniu modułu myjącego można go łatwo transportować w dowolne miejsce.

Zastosowanie bezprzewodowego odkurzacza Kastell Velo w planie higieny przynosi szereg korzyści. Dzięki plecakowej konstrukcji oraz wymiennym bateriom li-ion możliwe jest do 4x szybsze odkurzanie w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami (ISSA official cleaning times), większy zakres sprzątania – można z nim dotrzeć do wszelkich zakamarków również ponadpodłogowych. Odkurzacz cechuje bardzo dobra wydajność oraz wysoka ergonomia pracy. W urządzeniu zastosowane zostały filtry HEPA, które mają zdolność filtracji 99,99% cząsteczek kurzu wraz z zawartymi w nich zanieczyszczeniami i mikrobami, gwarantując czyste powietrze. Dopasowując odpowiednią ssawkę można bez żadnych przeszkód dotrzeć do ciężko dostępnych przestrzeni przy maszynach produkcyjnych, pod taśmami transportowymi czy za odbojnikami.

Do cyklicznych prac doczyszczeniowych dedykujemy Kastell Cleaning Brush. To lekkie narzędzie, za pomocą którego z łatwością wyczyścić można ściany wewnątrz hal czy elewacje budynków aż do wysokości 7m. Kastell Cleaning Brush to zestaw szczotek talerzowych wyposażony w silnik napędowy na teleskopowym ramieniu a dzięki bateryjnemu zasilaniu może pracować aż do 10h w jednym cyklu.

Do gruntownego doczyszczania wszystkich rodzajów posadzek zarówno miękkich, elastycznych, betonowych czy żywicznych przeznaczona jest szorowarka orbitalna Kastell Orbio Ace. Urządzenie pracuje rotacyjnie i orbitalnie. Takie połączenie jest nie tylko znacznie bardziej wydajne w porównaniu do tradycyjnych szorowarek, gwarantuje również oszczędność roztworu roboczego, gdyż woda lub detergent pozostają bezpośrednio pod maszyną nie rozchlapując się dookoła. Orbio Ace to również łatwość obsługi i skrócenie czasu pracy. Zastosowanie roto-orbitalnej szorowarki Kastell zapewnia realną optymalizację.

W celu utrzymania wysokiego poziomu higieny w zakładach zatrudniających setki czy tysiące osób, technologia Kastell Smart Cleaning obejmuje również bogatą gamę sensorycznych podajników mydła, ręczników, dezynfektantów. Linia płynów higienicznych KastellSept oferuje szeroki wybór preparatów – płyny, żele do dezynfekcji dłoni na bazie alkoholu, płyn dezynfekujący bez alkoholu, oraz mydło i pianka do higienicznego mycia i dezynfekcji rąk. Niezależnie od preferencji i potrzeb preparaty zapewniają skuteczną dezynfekcję.

Wdrożenie planu higieny Kastell Smart Cleaning pozwala na uzyskanie średnio 15% optymalizacji kosztów sprzątania i podniesienie poziomu higieny o 70%.

POBIERZ PDF