Targi POLECO to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce odnoszące się do kwestii ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tegoroczna edycja  odbędzie się w dniach 13 – 15 października br. w Poznaniu. Nie zabraknie na nich KASTELL. Firma, obok tradycyjnych produktów do zapewnienia czystości i higieny oraz produkowanych w Polsce, profesjonalnych szczotek do wszelkiego rodzaju zamiatarek komunalnych, zaprezentuje najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane na światowym rynku czystości modele urządzeń autonomicznych firmy Gaussian Robotics: nowoczesne roboty przemysłowe ECOBOT Sweep oraz gamę maszyn szorujących ECOBOT Scrub.

Autonomiczne roboty sprzątające ECOBOT od KASTELL Robotics zdobywają coraz większe uznanie. Od 13 do 15 października odwiedzający targi POLECO 2021 będą mogli bliżej poznać możliwości tych urządzeń. Firma KASTELL pokaże je na swoim stoisku i wokół niego, delegując je do zadbania o czystość tej przestrzeni.

Prezentacja maszyn podczas targów, które w zamyśle poświęcone są m.in. rozwiązaniom proekologicznym, to nie przypadek. Obok licznych atutów ECOBOTY są bowiem także urządzeniami, które pozwalają zmniejszyć ilość detergentów używanych do utrzymania czystości i oszczędzają wodę, co ma niebagatelny wpływ na utrzymanie jej zasobów w dobrym stanie.

Na przykład ECOBOT Scrub 75 może sprzątać jedynie z użyciem czystej wody, bez jakiegokolwiek detergentu. Do tego na jednym zbiorniku o wielkości 75 l może pracować nawet 6 godzin, czyszcząc w tym czasie nawet  9 000 m2. Tradycyjna maszyna do sprzątnięcia tej powierzchni potrzebuje ok. 400 l. ECOBOT, w przeciwieństwie do niej, posiada jednak czterostopniowy system filtracji, który sprawia, że woda poddawana jest recyclingowi. W efekcie podczas jednego cyklu pracy autonomiczny robot sprzątający pozwala zaoszczędzić ok. 325 litrów wody w stosunku do tego, co zużyłaby klasyczna szorowarka. Stąd prezentacji tego rozwiązania nie może zabraknąć podczas targów POLECO.

Odwiedzający stoisko KASTELL, oznaczone numerem 26, które znajdzie się w pawilonie 5, będą mogli obejrzeć także szeroki asortyment pozostałych rozwiązań do utrzymania czystości i zapewnienia higieny, oferowany przez firmę, w tym szczotki do maszyn dla przedsiębiorstw komunalnych oraz firm zajmujących się sprzątaniem obiektów zamkniętych, takich jak lotniska, zakłady produkujące maszyny przemysłowe, oczyszczalnie ścieków, dealerzy maszyn czyszczących oraz ich producenci.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska w dniach 13-15 października na targach POLECO 2021.