SZOROWARKI RĘCZNE

Szorowarka ręczna to urządzenie, które służy do szybkiego oraz wydajnego czyszczenia powierzchni. Ze względu na swoją uniwersalność znajduje zastosowanie w galeriach handlowych, obiektach sportowych, placówkach medycznych, hotelach oraz halach produkcyjnych i podobnych miejscach. Jak sugeruje nazwa – urządzenia takie są sterowane manualnie, przez człowieka. To odróżnia je od modeli autonomicznych, pracujących samodzielnie. Co trzeba o nich wiedzieć?

Szorowarka ręczna – sposób zasilania

Szorowarka działa w dość prosty sposób – silnik napędza ruch obrotowy szczotki lub specjalnego pada, dzięki czemu wiruje on z szybkością co najmniej 100 obrotów na minutę. Pozwala to na usuwanie nawet mocnych zabrudzeń. Im większa moc silnika, tym więcej obrotów, a co za tym idzie – wydajność. Silnik może mieć zasilanie z gniazdka lub zamontowanej baterii.

Model elektryczny to urządzenie działające w ten pierwszy sposób. Ma kabel zasilania, który podłączany jest do gniazdka. Jednak należy mieć na uwadze, że kabel ten ma długość 1,5-2 m, czyli nie jest zbyt długi. W związku z tym pasuje do mniejszych obiektów, jak np. sklepy czy poczekalnie. W razie potrzeby można posłużyć się przedłużaczami, dzięki czemu szorowarka ręczna (elektryczna) zwiększy swój zasięg.

Alternatywą jest szorowarka ręczna działająca na akumulator. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brak gniazdek elektrycznych lub użycie przedłużaczy nie jest możliwe. Ponieważ zasila ją akumulator, możliwe jest operowanie na większych powierzchniach. Dlatego doskonale nadaje się do czyszczenia podłoży takich jak hale sportowe, magazyny, hale produkcyjne itp. A jak długo może działać taka akumulatorowa? To zależy wyłącznie od pojemności akumulatora.

Szorowarka ręczna a autonomiczna

Jak wskazuje to sama nazwa, szorowarka ręczna to urządzenie sterowane manualnie przez człowieka. Niezależnie od tego, czy będzie to ręczna szorowarka z akumulatorem, czy zasilana elektrycznie, ma ona ergonomiczny uchwyt, który umożliwia wygodne kierowanie oraz manipulowanie. Z kolei szorowarki autonomiczne to roboty sprzątające, nie wymagające obsługi przez człowieka. Mają zaawansowane oprogramowanie oraz sensory i czujniki, dzięki którym skutecznie wykonują swoją pracę na wskazanym obszarze.

Gdzie kupić szorowarkę?

Szorowarki ręczne znajdują się w ofercie firmy Kastell Robotics. Każda jest produktem wysokiej klasy, wykonane z najlepszych materiałów i podzespołów, dzięki czemu zyskujesz gwarancję długotrwałego użytkowania i optymalnej pracy.

Skontaktuj się już dzisiaj, aby dowiedzieć o cenach szorowarek elektrycznych!