SZOROWARKI JEDNOTARCZOWE/ORBITALNE

Szorowarka jednotarczowa to stosunkowo nowa koncepcja urządzeń czyszczących, jednak szybko zdobywająca sobie popularność na całym świecie. Zapewnia bardzo wysoką jakość i wydajność czyszczenia, wypadając pod tym względem znacznie lepiej od tradycyjnych szorowarek. Co sprawia, że to właśnie modele orbitalne są lepsze? Jak działa szorowarka tarczowa? Wyjaśniamy.

Szorowarka jednotarczowa – w jaki sposób pracuje?

Wszystkie szorowarki jednotarczowe mają ten sam schemat działania – na tarczę oddziałuje duża siła nacisku, co w połączeniu z ruchem orbitalnym (oscylacyjnym) znacznie zwiększa wydajność pracy. Dzięki temu równocześnie zmniejsza się potrzebny na nią czas – najlepsza szorowarka orbitalna pozwala go na skrócenie nawet o 50%! Pozostając przy ruchu obrotowym, od którego wzięła się także nazwa takich szorowarek – tarcza działająca oscylacyjnie wytwarza mocne wibracje, dzięki którym skutecznie usuwane są nawet bardzo mocne zanieczyszczenia, a równocześnie powierzchnia jest polerowana i wygładzana.

Szorowarka jednotarczowa do czyszczenia jest w stanie obracać szczotką nawet kilkaset razy na minutę, co w połączeniu z siłą nacisku i wspomnianymi wibracjami daje efekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających właścicieli obiektów. Tym bardziej, że szorowarka orbitalna może być używana na powierzchniach różnego rodzaju – zaczynając od wykładzin i linoleów, kończąc na betonie, marmurze, gresie i PVC. Dlatego maszyny jednotarczowe sprawdzą się w różnych miejscach – zaczynając od przejść podziemnych i galerii handlowych, kończąc na placówkach medycznych, hotelach oraz halach sportowych.

Jak wybrać szorowarkę jednotarczową?

Aby szorowarki jednotarczowe spełniały swoje zadanie, należy je dobrać, dopasowując parametry do zaplanowanych prac. A więc np. w sytuacji, gdy wiemy, że na czyszczonej powierzchni będą często mocne zabrudzenia, warto wybrać takie urządzenie, które będzie cechować wysoka liczba obrotów na minutę. Jeśli powierzchnia jest narażona na zanieczyszczenia różnego rodzaju, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie szorowarka orbitalna z możliwością zmiany szybkości pracy szczotki.

Jeśli interesuje Cię wydajna, wysokiej jakości szorowarka jednotarczowa, warto zapoznać się z ofertą Kastell Robotics. W katalogu produktów tej firmy znajdują się szorowarki jednotarczowe, zwracające uwagę nie tylko swoim solidnym wykonaniem, ale również zastosowaniem nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki temu maszyny jeszcze bardziej zyskują na funkcjonalności, zaś ich wydajność wzrasta.

W ofercie firmy znajduje się między innymi szorowarka jednotarczowa Kastell Orbo Ace. Jest to propozycja o tyle ciekawa, że łączy w sobie ruchy orbitalne i obrotowe. W efekcie powstaje ciągłość wibracji, która zwiększa znacznie wydajność czyszczenia oraz zapewnia jego lepszą stabilność w trakcie pracy. Ponadto nie wymaga stosowania przez osobę operującą większej siły do nacisku, dlatego usuwanie nawet silnych zabrudzeń jest znacznie łatwiejsze.

Inny wart uwagi model producenta to Kastell Easy Scrub. Jest to urządzenie jednotarczowe o opatentowanej konstrukcji, przekładającej się m.in. na doskonałe wyważenie, a co za tym idzie – łatwość operowania. Możliwość stosowania różnych padów pozwala na stosowanie szorowarki do prac różnego rodzaju.

Ile kosztuje szorowarka jednotarczowa?

Koszt zależy od tego, jaka będzie to szorowarka jednotarczowa. Cena uzależniona jest bowiem od szeregu czynników – zaczynając od materiałów wykonania, kończąc na zastosowanych rozwiązaniach technologicznych. Dlatego wszystko zależy od tego, jaka jest to szorowarka jednotarczowa. Cena nie powinna być jednak odstraszająca, dlatego zawsze możesz spodziewać się przystępnej.