Zamiatarko-odśnieżarka Limpar 102 w ofercie KASTELL

Tegoroczna zima raz po raz zaskakuje nagłymi opadami śniegu, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jego usuwanie przy użyciu tradycyjnych narzędzi pozostawia na powierzchni cienką, jednak bardzo śliską warstwę zmrożonej wody. Dlatego firma KASTELL, lider w obszarze rozwiązań do sprzątania, wprowadziła do swojej oferty zamiatarko-odśnieżarkę Limpar 102. Szczotka bowiem ze wszystkich dostępnych narzędzi pozwala najdokładniej usunąć śnieg z każdej powierzchni, nie pozostawiając na niej żadnego filmu, który mógłby ograniczać przyczepność.

Zima daje się we znaki nie tylko przysłowiowym drogowcom oraz kierowcom. Z jej skutkami muszą sobie także radzić zarządcy osiedli, zakładów produkcyjnych, hal magazynowych, biurowców czy wspólnoty mieszkaniowe. Szybkie i sprawne usunięcie białego puchu z dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, chodników czy ścieżek rowerowych to podstawa bezpiecznego dotarcia wielu z nas do domów, miejsc pracy czy punktów handlowych i usługowych.

Film, który nie kończy się katastrofą

W ruch zatem idą szufle i łopaty, a w przypadku konieczności odśnieżenia większej powierzchni – różnej wielkości pługi klasyczne i wirnikowe. Wszystkie one mają jednak jedną podstawową wadę. W trakcie odśnieżania pozostawiają na powierzchni niewielką warstwę śniegu, którą zmieniają w cienki film. Jest on niebezpieczny z dwóch powodów – jest niewidoczny, więc przechodnie mogą wchodzić nań śmiałym krokiem nie podejrzewając zagrożenia, a do tego bardzo śliski. W rezultacie odśnieżanie z ich pomocą mija się z celem, jaki ma ta czynność, który stanowi zminimalizowanie lub wręcz wykluczenie ryzyka wypadku na skutek poślizgnięcia się.

LIMPAR 102

Rozwiązaniem jest zastosowanie podczas odśnieżania szczotek. Ich elastyczne włókna nie powodują rozprowadzania po powierzchni śniegowego filmu, pozwalają za to dokładnie wymieść z każdej szczeliny drobne kryształki wody. Odśnieżanie za pomocą szczotek pozwala więc odsłonić czystą nawierzchnię.

Stosowanie na dużych przestrzeniach ręcznych szczotek może okazać się męczące, a odśnieżanie zajmuje zbyt wiele czasu angażując do pracy wiele osób. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, na rynku pojawiły są odśnieżarko-zamiatarki. Jedną z nich właśnie do swojej oferty wprowadziła firma KASTELL – producent i dostawca szczotek oraz szerokiego asortymentu urządzeń i produktów do utrzymania czystości i higieny. To urządzenie niemieckiej marki Limpar model 102, wyposażone w spalinowy silnik HONDA GXV 160 OHV. Do maszyny montuje się szczotkę walcową (Ø 35 cm, 8 x 2 nylon), którą można ustawiać pod kątem (prawo/lewo). Pozwala ona dokładnie uprzątnąć zalegający śnieg z każdej twardej powierzchni. Szerokość robocza urządzenia wynosi 100 cm.

Rozwiązanie na każdy sezon

Zastosowanie Limpar 102 pozwala nie tylko zaoszczędzić wiele czasu i siły podczas odśnieżania, ale także dokładnie usunąć zalegający biały puch, dzięki czemu powierzchnie odśnieżone w ten sposób nie są śliskie. Z maszyny korzystać można w dowolnych warunkach pogodowych – nie straszny jej mróz ani śnieg. Dodatkowo w KASTELL do urządzenia można zamówić szczotki wykonane zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami klienta, np. pod względem gęstości nabicia czy rodzaju i twardości materiału użytego do wykonania szczotki. W efekcie nabywca ma możliwości otrzymania urządzenia dostosowanego do indywidualnych preferencji, co pozwala dodatkowo zwiększyć wydajność maszyny. Limpar 102 wraz ze standardową szczotką kosztuje w KASTELL 10036,00 PLN brutto. Urządzenie objęte jest dwudziestoczteromiesięczną gwarancją. Czas realizacji zamówienia wynosi zaś ok. 14 dni roboczych.

Rozważając dokonanie inwestycji w zamiatarko-odśnieżarkę Limpar 102 warto mieć w pamięci, że jest to urządzenie, które przyda się przez cały rok. Poza sezonem zimowym można go używać jako sprzęt do zamiatania utwardzonych powierzchni. Sprawdzi się podczas sprzątania pomieszczeń gospodarczych i garaży czy czyszczenia podjazdów i parkingów z piachu czy pyłu. Limpar 102 ułatwi więc utrzymanie twardych nawierzchni we właściwym stanie przez cały rok, nie tylko śnieżną zimą, z jaką aktualnie mamy do czynienia.