OUTDOOR SEPT to płyn na bazie chloru przeznaczony do profesjonalnej dezynfekcji szczgólnie dużych powierzchni. Jest to kolejne rozwiązanie, które firma KASTELL wprowadza do oferty w czasach walki z koronawirusem.

Płyn OUTDOOR SEPT jest nowatorskim produktem spółki z grupy KASTELL – Szczotki24.pl Sp. z o.o,, działającej pod marką SAVE24.

Podobne preparaty są używane do dezynfekcji w krajach, które również prowadzą walkę z koronawirusem: w Chinach, Włoszech, Hiszpanii i USA.

Płyn OUTDOOR SEPT przeznaczony jest terenów zewnętrznych: chodników, dróg, przystanków, placów zabaw, poręczy w miejscach publicznych, koszy na śmieci, kontenerów na odpady. Może być także stosowany do dezynfekcji powierzchni w magazynach, szatniach np. posadzek, ścian, podłóg, systemów klimatyzacyjnych, pojemników na odpady, itp.

Bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze działanie płynu OUTDOOR SEPT powoduje, że można go stosować w placówkach użyteczności publicznej, w tym służby zdrowia, szpitalach, przychodniach lekarskich i weterynaryjnych, w przemyśle spożywczym również w miejscach, które mają bezpośredni kontakt z żywnością, zakładach pracy i gospodarstwach domowych.

OUTDOOR SEPT może być stosowany w zamiatarkach, polewaczkach, ręcznych opryskiwaczach i myjkach ciśnieniowych, czy w zmgławiaczach zewnętrznych oraz wew-nętrznych.

Związki na bazie chloru mają znacznie dłuższy czas aktywnego działania na powierzchniach, niż związku alkoholu. Dodatkowo, w wodzie użytej do zmywania odkażonych powierzchni pozostaje zdecydowanie mniej bakterii i grzy-bów.

OUTDOOR SEPT jest zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, jest także rekomendowany do dezynfekcji przez Głównego Inspektora Sanitarnego.