Odkurzacze plecakowe australijskiej marki Pacvac to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań przez profesjonalistów branży sprzątania na całym świecie. Dzięki wysokiej wydajności sprzątanie z nimi zajmuje nawet do czterech razy mniej czasu, niż z użyciem tradycyjnego odkurzacza kanistrowego. Wprowadzeniem produktów na polski rynek zajęła się firma KASTELL, dystrybutor nowoczesnych technologii w utrzymaniu czystości. W dobie rosnących wymogów pandemicznych odkurzacze plecakowe wpisują się w szczególności w potrzeby branży transportowej, hoteli i spa oraz innych często odwiedzanych obiektów. Profesjonalne odkurzacze plecakowe są wytrzymałe, sprzątają bezkompromisowo, a filtr Hypercone™ HEPA jednocześnie oczyszcza powietrze, zatrzymując nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu.

Pociągi, autobusy, hotele, restauracje czy salony spa to wnętrza, które na co dzień mierzą się z dużym przepływem klientów i gości, a jednocześnie mają wyjątkowe potrzeby związane ze sprzątaniem i zapewnieniem najwyższych standardów czystości i higieny. Dlatego zazwyczaj czyszczenie oparte jest tam na niezawodnych maszynach, które pozwalają osiągnąć maksymalną wydajność. Jednocześnie są to miejsca wielofunkcyjne, dynamiczne i tętniące życiem, co wiąże się z wymogiem doraźnego sprzątania i prac porządkowych w ciągu dnia, w sposób, jaki nie zakłóca funkcjonowania przestrzeni. Dlatego coraz więcej przedstawicieli różnych branż na całym świecie wybiera urządzenia Pacvac, doceniając to, jak wpisują się w ich codzienną pracę i potrzeby.

Sprzątanie w trasie

Firmy transportowe należą do czołówki użytkowników odkurzaczy plecakowych, gdzie liczy się nie tylko wygoda, ale przede wszystkim szybkie sprzątanie punktowe bez kabli, co pozwala na poruszanie się w wąskich przestrzeniach.

Pociągi Greater Anglia codziennie przemierzają Wielką Brytanię z prędkością 160 km/h i w dobie pandemii oraz zaostrzonych standardów higieny potrzebowały rozwiązania, które dotrzyma im tempa. Brytyjski przewoźnik kolejowy obsługuje każdego tygodnia około 1,8 miliona pasażerów podróżujących między Londynem, Liverpoolem, Cambridge czy międzynarodowym portem lotniczym Stansted. Mając ograniczony czas pomiędzy kolejnymi przejazdami, pracownicy potrzebowali urządzenia, które pozwoliłoby im szybko, ale dokładnie posprzątać wagon. Spółka postawiła na bezprzewodowe odkurzacze akumulatorowe Velo, ważące zaledwie 4,6 kg. Dzięki kompaktowej budowie pozwalają użytkownikom z łatwością przemieszczać się po pociągu i dają pełną swobodę manewrowania, umożliwiając dotarcie do trudnodostępnych przestrzeni pod siedzeniami czy na półkach na bagaż.

Zdjęcie: pacvac.com

Pracownicy sprzątający poruszają się po pociągu z lekkimi bezprzewodowymi odkurzaczami na plecach, aby między przejazdami zapewnić podłogom i tapicerce dokładne czyszczenie. Brak kabli to nie tylko wygoda, ale również higiena – plączące się na pokładzie kable tradycyjnych odkurzaczy rozprzestrzeniały na niej zarazki, uniemożliwiając bezkompromisową higienę, która w dobie pandemii COVID-19 stała się absolutnym priorytetem branży transportowej. Dzięki bezprzewodowym urządzeniom pasażerowie i personel nie są narażeni na kontakt z substancjami szkodliwymi dla ich zdrowia.   

Dodatkowym powodem inwestycji spółki w rozwiązanie były filtry HEPA oczyszczające powietrze z bakterii i wirusów. W przypadku pociągów była to kwestia istotna, ponieważ krótkie postoje między kursami nie dawały możliwości kompletnego wywietrzenia pojazdu.

Czysty relaks

Karri Mia to klimatyczny, luksusowy hotel 4-gwiazdkowy w Australii. Położone na falistych wzgórzach pomiędzy lasem a morzem luksusowe spa oferuje zakwaterowanie dla ludzi przyjeżdżających również z psami. Aby dokładnie posprzątać pokoje i bungalowy pomiędzy odwiedzinami kolejnych gości, pracownicy sprzątający często ścigali się z czasem. Dlatego właściciele lubianego i często odwiedzanego obiektu rozglądali się za urządzeniami, które pozwoliłyby im zapewnić higieniczną czystość w możliwie krótkim czasie.

Zdjęcie: pacvac.com

Hotel postawił na odkurzacze plecakowe Superpro Duo 700 od Pacvac, które sprzątają do czterech razy szybciej niż odkurzacze stojące lub kanistrowe, a specjalistyczny silnik by-pass zapewnia dodatkową ochronę podczas odkurzania w miejscach, gdzie podłoga bywa mokra, dzięki czemu przypadkowe zassanie wody nie stanowi problemu.   

Odkurzacze plecakowe to kompaktowe i przyjazne rozwiązania dla użytkownika. Pracownicy nie muszą ciągle podnosić maszyny przemieszczając się po przestrzeniach i nie nadwyrężają kręgosłupa częstym schylaniem się. Możliwość regulacji urządzenia do każdej sylwetki dodatkowo wspiera poprawną postawę użytkownika. Superpro Duo 700 ma długą chromowaną rurę, dzięki czemu personel sprzątający może odkurzać, stosując dłuższe pociągnięcia i zaoszczędzić na czasie. Przezroczysta pokrywa odkurzacza pozwala zobaczyć, kiedy należy go opróżnić.

Oferta Pacvac, dostępna w Polsce u dystrybutora KASTELL, zawiera trzy urządzenia: Velo, Superpro 700 oraz Superpro battery 700 advanced. Wszystkie modele stworzono z zastosowaniem najbardziej innowacyjnych technologii, koncentrując się na unikalnych potrzebach profesjonalistów branży sprzątania.

Link do oferty: https://www.kastellrobotics.pl/oferta/odkurzacze-plecakowe.html